25 Nisan 2018, Alice Springs

Dün gece Alice Springs’e vardīk. Jump Inn Hostelde 26 AU$a 10 kişilik bir odada kaldīm. Odanın hemen hemen yarısı boştu. Akşam odaya vardıģımda köşede yere oturmuş sırt çantasını yere koyup tekrar yerleştirmeye çalışan bir kızla konuştum, 17 günsurecek 250 km lik bir yürüyüşe gidiyormuş, hem de yalnız. Çantanın çogunlugu yiyecek dedi. Ve yerdeki yiyecek tepelrmrsini gösterdi, yiyecekler fazlaister misin? Daha çok bir kullanimlik musli ve atiștirmaliktan oluşuyordu. Ben de tabii deyip kabul ettim. Hemen couchsurfing ve backpackers Australia grubuna bakip Uluru için lift bulmaya çaliştim. Italyan Simona’nin postunu görüp hemen cevap yazdim. Milli parkda çalişan iki italyan onu goturecekmiş, beni de sordu, kabul ettiler. Mili parkda en ucuz konaklama alternatifi olan Outbak Pinoeer Lodge uzun süre full oldugundan kamp yapmamiz gerekiyordu. Sabah buluşup, ogleden sonra da 15:00 de yola çıkacaktik. Beş günlük yolculugun ardindan ilk defa normal yatakda uyumanin rahatligiyla gözlerim kapandi. Sabah 08:30 da odada gençlerin kahvalti 09:00 bitiyor telaşı ile uyandım. Güzel büyük bir mutfak vardi hostelde. Kahvalti kahve recel yag fistik ezmesi kahve çay. Kahvaltiya giderken panoda free kamp malzemesi yazisi gorunce sonra resepsiyona sordum. Kamptan sonra birakilan malzemeler bir çadir ile uyku tulumunu aldim. Yine mutfakta free items kutusu görüp içine baktim. Güneş losyonu duş jeli ve pil vb yiyecek ivir zuvir Ben güneş losyonunu vr bir kaç şeyi seçip aldim.

Nerdeyse hostelden verdigim paradan fazlasini geri almiştim. Simona dan mesaj geldi, diger hosteldeymiş. 2 km mesafe hemen yürüyrrek gittim. Italyan gençler de oradaydi sonra Coles supermarkete gidip ufak tefek alişveriş yapip, arabayla benim hostele gidip oradan da benim.eşyalari yükledik.Bu arada Simona’nin kullanmasi için 2 free uyku tulumu da aldik.

Yolumuz başladī çöl havasi masmavi gökyüzü arabada degişen müzik camdan uzaklara çöle bakip sonsuzluk hissiyle sessizlige gömúldük.

Adelaide ile Uluru yol ayriminda ter alan Petrol Istasyonunda mola verdik. Deve kuşlari çiftligi vardi. Burada aborjin sanatinda çok yaygin yumurtanin içini boşaltip, uzerini boyuyorlar. Yol devam etti aksam 20:30 civari araba bizi Outback Campground kamping alanina birakti. Inerken kişi başı 50 AU$ istediler, kabul edip verdik. Girişte kayit yaptirip çadir yeri ucretini ödedik. Tek çadir veya iki çadir fark etmiyor, 39 AU$ ódedik. Hava oldukça kararmıştı ve biz bir anda varmamiz gereken yere varmanin rahatligiyle yorgunluk hissetmiştik. Mutfak ve tuvaletlere yakin bir yer seçtip, çadirlari kurmaya bașlasik. Simona için aldigim cadirin pollerinin içindeki ip kopuktu. Tamir etmeye çalişirken bir gençten yardim istedim icindeki ipe gerek olmadigini direk birleştirip kullanabilecegimizi söyledi. Eger sorun olursa bant ile yapiştirirsiniz diye ekledi. Sonra da benimkini kurduk zaten tek kattan oluşuyor. Bitirip yemek için mutfaga gittik. Kamp mutfagi oldukça komforlu ve büyük. Sanitim.üc tane mikrodalga firin, iki kettlee 4 tane gazli barbekü. Ve bir kaç tane buzdolabi. Aileler izgara yapiyordu biz de konserveleri yedik.

Kendimizi çadira atip, dinlenmeye başladik. Uyumadan daha önce aldigim sim kartin aktivasyonunu yaptim. Aylik 30 dolar kredi kartiyla ödemesini yaptim. Burada wifi günlügü 10 dolar olunca mecburen data internet kullanmam gerekecekti.