17 Nisan sabah 05:30 da Darwin’e indim. Immigration’da beni kucaklayarak karşılamadılar. Ilk önce pasaport sayfalarımı kontrol ettikten sonra, gümrük kontrolüne geçtim. Gümrükten ziyade sorgu odası gibiydi. Avustralya’da ne kadar kalacağim ne yapıyorum.gibi soru yagmuruna tutuldum.

Yagmur dindiginde sersemlesem de yoluma devam ettim.

Darwin havaalanindan şehir merkezine maalesef toplu taşima bus yok. Shuttle bus var, ucret 20 AU$ olunca, taksiye binmeye karar verdim. Darwin’de 3 gece için Couchsurfing den host bulmuştum. Nathan Fannie Bay da oturuyordu. Saat 07:00 olmuştu bu arada. Atladım taksiye eve gittim. Bahçe içinde büyükçe bir ev. Aileden kalmíş. Alt kat, çamaşır garaj vb,ust katta ev yer aliyor. Nathan, temiz çarşaf ve oda verdi bana. Duş alíp kendimi dinlenmeye aldim. Ögleden sonrayí da Yeni Zelanda başvuru yaparak geçirdim. Akşam Nathan ile alíşverişe gittik, fiyatlar şok etti beni. Iceberg, 3,5, domates 4, 2 salatalik 2,5 fasulye 4, armut 2,5 $ ve 2 gunluk alişverişe 27 $ verdim. Yavaş yavaş alışmaya başladím. Güneşin batışínı seyretmeye gittik. Dün Bali’de güneşi batirmiştim, şimdi Avustralya’dan seyrediyordum. Akşam yemek yedikten sonra, Nathan Incildenden parcalar okumak.istedi. Hatta kuran i kerimle karşilaştirmaya çalişti. Gece olurken gözlerim agirlaştı artık bir günü Darwin’de bitiriyordum.

18 Nisan 2018, Darwin, AU

Australia Backpackers grubuna biraktigim nota taiwanli bir kiz cevap yazinca onunla Kakadu milli parkina gidelim dedik. O başka birisini daha buldu. Judith, Almanyadan, Alice Springs’e gidecekmiş. Ogleden sonra buluşmaya karar verdik.

Wendy, taiwanli arkadaş gelmeyince beraber program yaptik. 20 Nisan yola çıkış, Litchefield,Kakadu Katherine ve Alice Springs 24 Nisan variş.

Akşam taze fasülye ve salata yaptim.Yanına et yemegi.

Nathan i kesmedi. Uzerine tavuk yedi. Yine incilden parça okudu yorgun oldugumu soyleyip bu seanstan uzaklaştim.

19 Nisan 2018

Bugün 11:30 da evden çikmak için şehir merkezine gittim. Judith ile buluşup, hediyelik eşya satan yerlere ve aborjin sanatı ile galerilere baktik.

Sonra da seyahat alişverişi yaptik,konserve meyva kuruyemiş vb.

Oldukça yorucu bir gündü, hava oldukca sicak ve nem orani oldukça yuksekti.

Bir dükkamda tişört alırken dükkan sahibinin Istanbul da evi varmış. Senede iki kez gidiyormuş.

Oldukça uzun sohbet ettik.

Aldiklarimin yarisi Judith’e biraktim. Sabah taksiyle beni almaya gelecekti.

Akşam Nathan ile güneş batişina gittik.

Artik din konusunda konuşmak istemedigimi soyledim.

Yarın yeni bir gün bașliyor Darwin’den Alice Springs’e road trip başlasin.