Bacalar Göl  Plajı Keyfi

31  Mayıs 2017, Bacalar, Meksika

İki gündür Bacalar’da Hostel Casa Tortuga’da kalıyorum. 

Bacalar küçük bir köu. Güzelliği daha çok turistikleşmemiş. Hostel göl kenarında sakin bir yer. İki gündür zamanı göl kenarında hamakda keyif yaparak geçirdim. Göl kenarında konumlanan altı tane palmiye ağaçları sürekli serinlik verdiği ve sürekli tatlı bir esinti olduğu için sıcaktan bunalmıyorsun, ayrıca gün içinde bir kaç kez yağmur atıştırdığı için tatlı bir yaz havası oluyor. 

Hosteli arjentinli bir arkadaşım tavsiye etmişti önceden camping alanı da varmış. Sanırım daha samimi bir havası vardı. Şu an hostelde mutfak da yok. Sadece restaurant hizmeti veriliyor. Kahvaltı meyva ve bir dilim reçelli ekmek biraz zayıf kalıyor. Neyse ki aldığım sebzeleri dolaba koydular.Genel olarak sakin bir ortam. Sahilde tekne görünümü olan bir bar var. Akşamları ateş yakılıyor güzel bir atmosferi var. Tabii uzun süre seyahat edince benim için ortamı tamamlamak için bira içmek biraz masraflı geliyor. Geceyi gölün dalagalarını dinliyorum ama şu anı yaşamak için başka bir şeye ihtiyaç duymuyorum. 

Dün göl kenarında biraz yürüyüş ysptım belki bir tekne turu düşüncesi vardı. Casa China diye bir hostelin katamaran turu varmış. Ama fiyat 500 Peso denince 2 saat için pahalı geldi. Ordakiler de terasdan fotoğraf çekebileceğimi söyleyince hemen keşfe çıktım.

Şu ana baktığımda hamakda göle karşı yazıyorum. Hostelden check out yaptım. Nereye gideceğimi bilmiyorum. Sadece göl hamak ve güneşin tadını çıkarmak.. 🌳🌴🌴🌴

3 Comments Add yours

 1. lincolnlifesite says:

  Reblogged this on Lincoln Life Blog.

  Like

 2. ysfcr says:

  Çok güzel bir yermiş… Şanslısın…

  Liked by 1 person

  1. Harika zamanlar.. Aslında pek nir şey yağmadan zamanı yaşamak güzel. Tüketme bilinci olmadan.

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s