31  Mayıs 2017, Bacalar, Meksika

İki gündür Bacalar’da Hostel Casa Tortuga’da kalıyorum. 

Bacalar küçük bir köu. Güzelliği daha çok turistikleşmemiş. Hostel göl kenarında sakin bir yer. İki gündür zamanı göl kenarında hamakda keyif yaparak geçirdim. Göl kenarında konumlanan altı tane palmiye ağaçları sürekli serinlik verdiği ve sürekli tatlı bir esinti olduğu için sıcaktan bunalmıyorsun, ayrıca gün içinde bir kaç kez yağmur atıştırdığı için tatlı bir yaz havası oluyor. 

Hosteli arjentinli bir arkadaşım tavsiye etmişti önceden camping alanı da varmış. Sanırım daha samimi bir havası vardı. Şu an hostelde mutfak da yok. Sadece restaurant hizmeti veriliyor. Kahvaltı meyva ve bir dilim reçelli ekmek biraz zayıf kalıyor. Neyse ki aldığım sebzeleri dolaba koydular.Genel olarak sakin bir ortam. Sahilde tekne görünümü olan bir bar var. Akşamları ateş yakılıyor güzel bir atmosferi var. Tabii uzun süre seyahat edince benim için ortamı tamamlamak için bira içmek biraz masraflı geliyor. Geceyi gölün dalagalarını dinliyorum ama şu anı yaşamak için başka bir şeye ihtiyaç duymuyorum. 

Dün göl kenarında biraz yürüyüş ysptım belki bir tekne turu düşüncesi vardı. Casa China diye bir hostelin katamaran turu varmış. Ama fiyat 500 Peso denince 2 saat için pahalı geldi. Ordakiler de terasdan fotoğraf çekebileceğimi söyleyince hemen keşfe çıktım.

Şu ana baktığımda hamakda göle karşı yazıyorum. Hostelden check out yaptım. Nereye gideceğimi bilmiyorum. Sadece göl hamak ve güneşin tadını çıkarmak.. 🌳🌴🌴🌴