Meksiko şehrinden 2 saatlik bir yolculukla Taxco’ya ulaştım. Meksika Tasqueaña’dan Estrella de Blanco ve Estrella de Oro firmaları var. Ben 202 MXP ödeyerek, Estrella de Blanco’dan bileti aldım.
Taxco’ya vardığımda saat 15:20 olmuştu. Couchsurfin ev sahibim Efrain’in Café’sini bulmak için adresi sordum. Yokuş yukarı 300 mt Catedral’e yakin olduğunu söylediler. Sirt çantasıyla yokuş çıkmak da çok keyifli olmayacağı için Combi dedikleri dolmuşa bindim. Ücret 7 Peso. Cafe’ye gittiğimde kapalıydı meğer saat 17:00 de açıyorlarmış. Plazada wifi olduğunu söyleyince plazaya gidip oturdum. 

Muhteşem katedral manzarası var. Sadece o kadar çok satıcı var ki bunaltıyorlar. Efrain Cafe’ye varıncaya kadar oturdum. Cafe konum olarak ön balkon ve arka teras katedrali görüyor. Balkonda oturup, sağa sola bakmak çok keyifliydi. 

Ertesi gün 19 Mayıs Meksika’da anneler günüymüş. Sabah erken kalkıp, süper markete gidip alışveriş yaptıktan sonra  afeé’ye gidip yemek hazırladık. Ilk meksika yemekleri denemem oldu. Bütün gün oldukça yoğundu. Farklı bir ülkede mutfakda çalışmak oldukça eğlenceliydi.

12 Mayıs günğ Efeain George ve ben Vıs vos taksiye binip, zocalo’ya gittik. Önce kahve içip, sonra da tacos yedik.

 

Taxco’dan 12 Mayıs günü Puebla’ya gitmek için ayrıldım. Puebla’ya direk otobüs sadece haftasonu var. Cuernavaca’ya gidio, oradan Oro Terminal’ine gittim. Bu arada bir saat kaybettim.Ucret 2,5 saat yol 290 Peso , toplam 400 peso ödemiş oldum Puebla’ya varmak için. Süre ve ücret aynı. Sadece daha çok sefillik diyelim.