Sen Varsan hayat Var :Trinadade

 

Hayat bazen bir rüya gibi…Bir kaç gündür kendimi Alice harikalar diyarında gibi hissediyordum. Daha önce sadece kendimle baş başa olan seyahatimi paylaşıyor ve bir çok kişinin ne kadar değer verdiğini ve paylaşımlarına kattıkları yorumlarıyla seyahatime ışık ve benim göremediğim bakış açısı kattılar. Bugün sahile gittiğimde dalgalarla kıyıya vurmuş bir balık gördüm, bir çok kişide izliyordu bilinçsiz bir şekilde balığı kuyruğundan yakalayıp denize attım daha sonra ilk denize girme denemesi yaptım. Seviyesi dizime gelen dalgalar bir anda beni içine çekti, çocukluğumdan beri iyi bir yüzücü olduğum için ilk önce kurtulmak için çabaladım. Üst Üste gelen dalgalara ayaklarımı kumun içine çekiyor her alaborada beni içine alıyordu o kadar çok su yuttum ki… Help help diye bağırıyorum ama duyan yok, daha sonra sırf yapan bir genç fark etti ve bana doğru yaklaşmaya başladı, bu arada ben defalarca suyun altında kaldım, daha sonra adının Mariano olduğunu öğrendiğim genç sırf tahtasına tutunmamı sakin olmamı ger şeyin geçeceğini, ama dalgalar bir türlü kıyıya yaklaşmamıza izin vermiyordu, 3 kez dalgalarla sörf tahtasından kopup başımı sörf tahtasına çarptım. Sonra sahilden bir kız ve başka bir sörf yapan geldi, biraz sakinleşince dalgalar Mariano beni diğer kıza teslim etti, o da kıyıya kadar bana eşlik edim uzun süre yakınımda oturarak iyi olup olmadığımı sordu. Su içip kendime biraz geldikten sonra, Mariano kıyıya çıkıp nasıl olduğumu sormaya geldi, sarılıp hayatımı sana borçluyum dedim ve ağlamaya başladım, bana ‘for you a  Present’ dedi. Gerçekten yürekten duygularınıza minnettarım. Facebook paylaşımlarımla yalnız olmama ve birlikte bir güç olabileceğimiz duygusu ve sıcak samimi içinden geldiği gibi yazılan yorumlar benim.için çok değerliydi bir yandan paylaşımlarımda negatif enerji aldığıma inanıyordum. Facebooktan paylaşım yapmamaya karar vermiştim ama mesajlarla o kadar çok destek aldım ki.. Tekrar paylaşımlara devam etmeye karar verdim.
Ölümle yüzyüze gelmiş birisi olarak, evet her şey bir anlık…sen varsan hayat var sözünü akla getiriyor. Sevgilerimle

2 Comments Add yours

 1. “For you a present” sanırım anahtar cümle bu… Ve Siz bu hediyeyi belki de en çok yapmak istediğinizi yaparak en iyi değerlendirenlerdensiniz. Paylaşımlarınızla seyahat etmek isteyip de çeşitli nedenlerle yapamayanlara cesaret veriyorsunuz. Takipçilerinizin pek çoğunun kendilerini Sizinle özdeşleştirdiklerini düşünüyorum. Paylaşımlarınızla bizi sessizce oralara götürüyorsunuz. Lütfen devam edin. 👍☺️🌻

  Like

  1. Yusuf Bey okumanuz inanın beni çok mutlu etti. Aslında yaşananları yazıya dökmek zor, bakınca bir kaç satır oluyor,birgün sonra tapınakda çalışmaya gitmek bana terapi oldu.
   Yazmamın nedeni, hep şehirlerde kapana sıkuşmış gibi yaşıyoruz, ve çoğu insanda seyahat korkusu var güvende kalmak için çıkmıyor. Ve başka biisinin de çıkmasını istemiyor. O yüzden ben yola çıkmadan düşüncelerimi kendine sakladım. Özellikle kadınlarımız kendine güvensin ki, gelecek nesiller korkak olmasın.
   Hayatın ne zaman bir hediye vereceğini bilmiyoruz. Bazen yaşam bazen bir dost bazen bize uzanan el.. Sevgiyle kalın ❤

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s