Jericoacoara Fortalezada yaklaşık 300 km uzaklıkta yer alıyor. 20 sene öncesine kadar küçük bir balıkçı köyü olan Jericoacoara turistik bir yer haline gelmiş. Fortalezada Hostellerde transfer konusunda turlar var. Ben 75 Real e tek yön geliş aldım yaklaşık 5 saat otobüs
daha sonra bir saat jeep tarzı araçla Jericoacoara’ya ulaşılıyor. Yolculuğun büyük kısmı dune üzerinde gerçekleşiyor.

image

Yolda göl kenarında fotoğraf çekmek için mola veriliyor.

image

Ve Jericoacoara’ya varıyoruz.

image

Jericoacoarada yapılacaklar
1) Güneşin batışının  izlendiği en güzel yerlerden birisi

image

image

Güneşin batışı izlenen tepe 🙂 adeta rituel her gün büyük bir kalabalık kitle izliyor. Biralar ve fotoğraf makinaları ile
Güneşin batışını izledikten sonra güneşin bakışıyla başlayan capoeira gösterisini izleyebilirsiniz. Hava kararına kadae sürüyor yaklaşık 45 dakika
2) Buggy turları, Batı ve Doğu olmak üzere 2 çeşit tur var.
Ben doğu için tur alı, Paradise gölüne car dedikleri kamyonet ile gittim

image

Buggy dedikleri araba dune üzerinde gittiği için tercih ediliyor Tur 80 real batı turu daha ucuz 55 real sabah 9 da hostelden alıyorlar öğleden sonra 3 de bitiyor.

image

image

Yaklaşık 1,5 saat göl kenarında mola veriliyor.
Göl kenarında balık yiyebilirsiniz. Gördüğünüz balıklar 100 real den 120 real değişiyor 3 kişi rahatlıkla yiyebilir.

image

İlk mola yerinde 20 sene içinde  kurumuş  ağaç müzesi haline dönüşen yeri ziyaret edebilirsiniz.
Nehirde denizatı ve kırmızı yengeçleri görme imkanı var.  Görünen balçıkların içinde yaşıyorlar.

image

Başka bir gölde molada yüzme imkanı var.

image

3) Yürüyerek gidilebilecek sahilde yer alan delikli taş var. Ayrıca güneşin batısında güneş delikli taşın içinde görünüyorsun.

image

4) Paradise gölüne gidebilirsiniz.
Toplu ulaşım kamyonetle 15 real gidiş 15 real dönüş

image

Plajda sahilde şezlong 2 kişi 50 real, masada oturursan ne içer veya yerseniz onu ödüyorsunuz. Kredi kartı var. Kola 6 real bira 13 real gibi şehir fiyatlarının 2 katı.

image

5)Akşamları barlara takılma şansı var.. Samba forro ve reggie barları var gece 11 den sonra başlıyor. Giriş 10 real gibi ben her gün yorgun olduğum için gitme fırsatım olmadı.
Yeme İçme
Jericoacoara da yaklaşık 15 real e karnınızı doyurabilirsiniz. Ayrıca sokak lokantaları var 8 real bir tabak yemek yanında pilavlı. Tapioca krep tarzı güney amerikaya özgü. Yaklaşık 8- 12 real aradı değişiyor.
Konaklama
Burası turistik olduğu için hostel avantajı fazla. Hostellerde 35-45 real arası. Ben Vida Backpackersda kaldım 9 kişilik oda 35 real. Oda içinde banyo var. Odanın penceresi yoktu. Ayrıca Mandela hostel 35 real ve yeni bir hostel sahile de yakınlar. Kahvaltı dahil bu fiyatlara.