ROTA: Travel Life Diaries

Yolda Hayat Var

Bogota, Güney Amerika, Genel, Kolombiya

Bogota : Dünya’ya yukarılardan bakan Başkent

CLICK FOR ENGLISH

Kolombiya’nın kuzeyinde yer alan Riohacha’dan Bogotá havaalanına 19:30 gibi varınca bagajlarımı alıp çıkmamla saat 20:00 oldu. Uçakta yanımda oturan bayana hostelime gitmek için taksi fiyatını sorduğumda  yaklaşık 15.000 peso olduğunu öğrenmiştim.. Sırada olan taksiye fiyatı sorduğumda taksimetre açtıklarını söyledi ve fiyatın 25-30 bin peso olduğunu ekledi. Saat 20:00 den sonra gece tarifesi oluyormuş. Taksimetre olayı beni biraz korkutuyor zira yolu bilmediğim için itiraz da edemem. Taksiciye 20.000 den fazla veremeyeceğimi, paramın olmadığını söyledim. Arkasını öndü gitti başka yolcu buldu Orada taksilerin yönlendiren görevli kıza söyledim ya da otobüsle gideceğim dedim, beklememi işaret etti bir kaç taksiye sordu sonra beni bindirdi taksiye. Bogota Republic Hostel’e vardım, biraz parti hosteli imiş. Resepsiyonda bir kız duruyor işinden pek de hoşlanmadığı belli oluyor, tabii büyük şehir farklı oluyor. Diğer Hostellerde arkadaşı gelmiş gibi karşılıyorlardı 😍.
Bana sadece ranza üst yatağında yer var dedi, ben de sağlık problemim var çıkamam dedim, sonra başka bir odada ki yatağın daha pahalı olduğu 7.000 peso daha fark vereceğimi dinleyince fark falan veremem dedim. Neyse müdürü aradı ve beni odaya yerleştirdi. Ohh sonunda yatağa kavuştum. Bogotá 💝 Bu arada ilave etmem gerekli Bogota 2.640 mt rakımıyla And dağları üzerinde yer alıyor ve ekvator üzerinde olmasına rağmen serin bir havaya sahip uçaktan hazırlıklı inmeme rağmen hostele vardığımda yatağımdan çıkmak istemedim. Riohacha 40 dereceydi şimdi 12 dereceye alışmaya çalışıyordum.

Sabah erken saatlerde uyandım. Hostelin güzel bir avlusu var  ve kahvaltı Kolombiya kahvesi ile ☕

Yaklaşık 3 aydır Brezilya Kolombiya plajlarında dolaştıktan sonra benim için 30 derece sıcaklık ve rakım farkı biraz yordu. İlk gün öğlene doğru tarihi şehir kısmında biraz dolaşarak şehri hissetmeye başladım. Şehir İspanyol mimarisi olduğu için benzer yapılar içeriyor.

Bolivar Meydanı

Dönüşte çok acıktığım için bir yerde yemek yiyeyim dedim Shavarma, çalışan kızlar başı örtülü, konuştuk müslüman olduğumu öğrenince bana helal menu seçti, içecek istemediğimi görünce bir bardak kola bardağını getirip sen benim kardeşimsin benden ikram.olsun dedi. Adı Jamile kendi ve kalbi güzel. Bugünün bana hediyesi Jamile oldu.😍😍

İkinci gün bir çok ülkede olduğu gibi tatildi, dolayısıyla her yer kapalıydı. Şehrin kalabalık halini çok bilmiyorum ama caddeler sokaklar boşalmış gibiydi, heralde yakın yerlere gitmişlerdir veya bu fırsat evde kalmışlardır. Kalanlar da park ve bahçelere köpeğini alıp gelmişti.

Couchsurfing grubundan Eduardo bugün beni öğle yemeğine davet etti. Öğlen 12 gibi benim hostelden çıkıp, McDonald’s da yemek yedik🍔🍟. Bu arada Bogota McDonald’s da tüm sosları kendin kaplara koyuyorsun ve turşu ve acı biber seçeneği de var. Daha sonra da Kolombiyada olduğumuz üzere Kolombiya kahvesi içtik. Burada kahvenin kokusuna doyamıyorum ☕☕

Biraz daha yürüdük plaza 93 diye bir yere geldik. Şehrin restoran ve barlarının olduğu T zone ve elçiliklerin bulunduğu bölgeyi turladık.
Ben de dondurma ısmarlayım dedim. Eduardo Bogota için bir aplikasyon yüklemiş şehirde nerde ucuz yemek dondurma fiyatlarını borsa gibi veriyor. 4.000 pesoya oldukça zengin meyvalı dondurmayı Crepe&Waffle’dan aldık. Yaklaşık 40 cuatro yürümüşüz. Dönüş otobüs oldu. Gracias Eduardo ve la vida.

Hayatta bazı tesadüfler vardır ki, ender rastlanır. İkinci günü hostelde türkçe konuşmalar duyunca hemen koşup, merhaba dedim. Gizem ve Yasemin 5 yıldır Paris’te doktora yapıyorlar, kalpleri ve kendileri güzel kızlarımız. Bugün hep birlikte Candalera bölgesinde free walking tura katıldık ve orada da THY da çalışan Taner ve Süreyya ile tanıştık.

Tabii bütün günü birlikte geçirdik. Şehir turundan sonra hep birlikte öğlen yemeğini yiyip, Bogota’da ünlü altın müzesini ziyaret ettik. Müze girişi 2-3 bin peso gibi. Çıkışta Beer Company de bira içip kolombiyalı arkadaşım Derly ile buluştuk.Uzun süredir böyle keyifli bir ortamda bulunmamıştım. Yarın  yolcuuk var.. ✈✈😍

Günlerden 17 Ağustos iki ay süreliğine seyahatime ara vererek memleketime dönüyorum. 17 Ekimde tekrar Bogota’dan başlayarak seyahatime devam edeceğim.

Located in the north of Colombia in Bogotá to Riohacha airport was 20:00 hours when you get to go take my luggage around 19:30. When I asked the lady sitting next to me on the plane taxi price to go to the hostel, I learned that about 15,000 pesos .. Next I asked the price of a taxi meter, which they said opened and added that the price of 25-30 thousand pesos. then at 20:00 oluyormuş tariff night. I can not appeal to the meter event because I know the way it scares me a little. I can not give more than 20,000 cabbies, I told him that my money. I went back to the front of a taxi there directing officers found another passenger told the girl said, or I go to the bus, he asked me to wait a few taxi sign after he had put me in a taxi. I have Republic Hostel in Bogota, i have a little party hostel. A girl stands at the front desk, it’s obvious he does not like his job very well, it’s obviously different big cities. They have come to meet as friends in other Hostel 😍.
He said there is only me in the top bunk bed, and I said I can not have health problems, then it is more expensive bed in another room said 7,000 pesos that I can not give something you listen more noticeable difference. Fortunately manager called me and placed me in the room. I eventually gained Ohh bed. Bogotá 💝 I want to leave my bed when I got the meantime I needed addition to the 2,640 m altitude of the Andes in Bogota taking place on the plane and have a cool air over the equator, although prepared to descend, despite the hostel. Riohacha was 40 degrees now I’m trying to get used to 12 degrees.

I woke up in the early hours of the morning. Hostel has a beautiful courtyard and breakfast with Colombian coffee ☕

After around 30 degrees Celsius for me is about 3 months in Brazil Colombia beach and altitude difference a little tired. The first day I started to feel a little traveling around the city right in the historic city of noon. It contains structures similar to that of Spanish architecture of the city.
Bolivar Square
I eat in a place that I feel hungry much in return said Shavar the working girls wore headscarves, talked to Muslims is that I learned chose me halal menu, bring a glass of Coke cup saw that I did not want to drink you said you ikram.ol me my brother. Name Jamila and their beautiful heart. Today’s gift to me Jamila oldu.😍😍

The second day was a holiday, as in many countries, so everywhere was closed. I do not know much, but the crowded state of the city streets seemed empty streets, they have gone too close or I guess you have had this opportunity at home. The rest had come to take the dog to the park and garden.

Eduardo CouchSurfing group invited me to lunch today. get out of my hostel as 12 noon, McDonald’s meal yedik🍔🍟. Meanwhile Bogota McDonald’s all the sauces and pickles and hot peppers you put yourself in containers option as well. We drank coffee in Colombia as we have later in Colombia. I do not get enough to smell the coffee ☕☕

We came to a place called 93 plaza walked some more. T is the city’s restaurants and bars zone and the area where the embassy We tours.
I thought I’d custom-made ice cream. Eduardo Bogota to the city have installed an application where the stock market is giving cheap food like ice cream prices. 4,000 pesos rich ices have received from Crepe & waffles. We’ve walked about 40 cuatro. Return bus was. Eduardo and la vida gracias.

There is some chance of survival is rare. On the second day of talks in the Turkish run hostel just heard, I said hello. Mystery and Jasmine 5 years in Paris are doing to the doctor, and the hearts of beautiful girls themselves. Today, we have always participated in the free walking tour with Candace and there THY employees and Taner met with Suresh.

Of course we spent the whole day together. After the city tour always eat lunch together, we visited the famous gold museum in Bogota. Admission to the museum is like 2-3 thousand pesos. Exit Beer Company is buluştuk.uz time with a beer and I have a Colombian friend Derly such a pleasant environment. Tomorrow there yolcuuk .. ✈✈😍

I’m coming days from August 17 to two months while pausing to travel to my hometown. Starting again from Bogota October 17 I will continue my trip.
Google Traduttore per il Business:Translator ToolkitTraduttore di siti webStrumento a supporto dell’export
Informazioni su Google TraduttoreCommunityPer cellulariTutto su GooglePrivacy e TerminiGuidaInvia commenti

About these ads

Occasionally, some of your visitors may see an advertisement here
You can hide these ads completely by upgrading to one of our paid plans.

UPGRADE NOW DISMISS MESSAGE

Post navigation

LEAVE A REPLY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: