CLICK FOR ENGLISH

Santa Marta adının daha önce benim çok bir anlamı yoktu… Ta ki Leticia Kolombiya şehrine Amazonlardan varıncaya kadar.. Hostele tüm gelenler Kolombiya kuzeyinde yer alan Santa Marta’ya gitmek için uçak bileti almak istiyordu. Aylar önce Lonely Planet serisinin Güney Amerika pdf ktabını almama rağmen nedense okudukça kafam karışmıştı. Gene olarak bir yere gidince hava durumuna ve orada konuştuğum gezginlerle yaptığım sohbetlere göre seyahat planı yapmaya başlamıştım. Leticia’dan Cartegena şehrine uçakla geçip orada iki gece kaldıktan sonra otobüsle Santa Marta şehrine vardım.

Cartagena Hostel’den bindiğimiz taksiyle terminal önüne geldiğimizde Santa Marta Santa Marta diye bir otobüsün önünde bağırdıklarını duydum. Akşam saatleri olduğundan son otobüsü de kaçırmamak için hemen atladım yanımda Cartagena hostelde beraber konakladığımız arkadaşım vardı. Bagajları verirken tekrar otobüsün Santa Marta’ya direk gidip gitmeyeceğini sordum. Yanıt çok açık “directo”.. Bindik bilet parası 25.000 cop ödedik. Tam yol havasına girmiştik ki, otobüsde herkesin bir anda indiğini gördüm otobüsün arka koltuklarında sadece biz kalmıştık. Bir süre sonra muavin koşa koşa geldi, anladım ki bizi unutmuşlar.. otobüsü başka bir otobüse birleştirmişler. Çok geçmedi başka bir aktarma daha gerçekleşti. Santa Marta’ya vardığımızda saat gece yarısına yaklaşmıştı. Taksiye binip hostelimize gittik. Hostele büyük bir bahçesi olan avlu kapısından içeri giriliyor. George bir anda bize kötü bir haber verecekmiş gibi yüz ifadesi takınınca ters giden bir şeyler olduğunu anladım. Meğer booking rezervasyonumuzu göndermemiş. George aynı fiyata 20 bin cop, çok yakında bir yer olduğunu söyledi bizi oraya kadar götürüp yerleştirdi zaten yorgunluktan hemen uyumuşum. Sabah uyandığımızda doğru hostee gidip eşyalarımızı bıraktık,bugün ki program Parque Nacional Tayrona ziyareti. Bilmiyorum benim tarzım ilk gün gittiğim yeri keşfetmek daha sonra turlara başlamaktır. Bu sefer biraz arkadaşın dolduruşun geldim. Seyahati büyük sırt çantasıyla yaptığım için Tayrona Parkına giderken sadece günübirlik bir çanta aldım mayo havlu vb. Tayrona parkı şehir merkezine 34 km uzakta. Otobüsler yolun köşesinden geçiyormuş. Köşedeki pastaneden bir şeyler alıyoruz ve  yanımıza bolca su. Parkda suyun çok pahalı olduğunu söylüyorlar. Durağa gittiğimizde otobüs hemen geliyor biniyoruz. 14.000 cop ücret ödüyoruz. Halk otobüsü gibi kolombiyada özellikle karayip bölgesinde otobüsler eski ve midibus gibi otobüsler çoğunlukta.. Parkın önünde otobüsten iniyoruz zaten yoğun kalabalık dikkat çekiyor. Hemen bileti alıp gireceğimizi düşünürken park görevlisi herkesi toparlayıp park hakkında bilgi toplantısı yaptı.

Park giriş ücreti 42.000 cop ve oldukça pahalı.. Parka girmek için pasaport gerekli.. Tesadüfen günlük sırt çantamda pasaportum varmış. Giriş bileti almak yaklaşık 2 saat sürdü.  Daha sonra servis aracına binip diğer bir

Arrecife plajın kadar yürüyoruz. Yol boyunca ahşap kaplamalı patikalar var. Bu arada parkın girişinde bilet almaya beklerken herkesin bavullarla geldiğimizi görünü ve parkın büyüklüğü varışımızın da geç olduğu göz alınınca bir gece kalmayacağım karar verdim ve hayat konaklaması için 15.000  cop ödeyerek rezervasyon yaptım. Parkın girişinde elemanlae bekliyor Parkda ilk camping yeri Arrecife daha sonra ki koy Cabo ama çok kalabalık oluyor ve fiyatları daha pahalı. Tabii Cabo plajı daha güzel.

Yol boyunca kapalıymış olan plajların fotografları

Arrecife plajın ulaştıktan sonra ilk plajların yüzme molası verdim. Daha sonra biraz yürüyüp tekrar Piscina plajında yüzme molası.  Arrecife ile Cabo arasında yaklaşık 45 dakika diyelim.Cabo gerçekten muhtrşem bir Plaj özellikle Karayip denizini özelliği Turquaz rengi ve inanılmaz güzellikte deniz

El Pueblito

Santa was not one of my previously very meaning of the name Marta … Until it reaches the Amazon to Leticia Colombia city .. Hostel all from Colombia located in the north to go to Santa Marta would get a plane ticket. Several months ago, for some reason, although I take the Lonely Planet series of South America pdf ktab I read my mind was confused. Yet when you go to a place as the weather and I start making travel plans, according to conversations I had with the travelers I spoke there. passed by plane to the city of Cartegena from Leticia stayed there two nights after I got the bus to the city of Santa Marta.

When we arrived in front of the terminal in Cartagena taxi ride from Santa Marta Hostel Santa Marta I heard shouting in front of a bus. I jumped immediately to miss the last bus of the evening with me because I had friends with the hostel we stay in Cartagena. While the luggage back on the bus to Santa Marta directly asked whether they are going. The answer is very clear “directo” .. we have the money we paid 25,000 thousand tickets batons. We enter the full path in the air, I saw the bus, all of a sudden in the back seat of the bus just as we were we. After a while came rushing assistant, they realized that they forgot us .. They combine bus to another bus. Not long after another transfer took place. When we got to Santa Marta hours of the night it was close to midnight. We went to get a cab to our hostel. Hostel through the door with a large garden courtyard is introduced. George suddenly facial expression as if this would give us bad news for a team, I realized that something goes wrong. It turns out that sending our booking reservation. George same price of 20 thousand batons, said it was too soon to take us up to a place where there was already asleep from exhaustion I immediately. When we woke up in the morning we left our HostEye go towards things, today’s program visit the Parque Nacional Tayrona. I do not know where I discover my style is going to start on the first day after the tour. This time I came to a little friend dolduruş. Travel for my big backpack on the way to the Tayrona Park so I just took a day bag swimsuit towel. 34 km away from the Tayrona park downtown. Buses was passing the corner of the road. We take something from the bakery around the corner and plenty of water with us. The park’s water say it is too expensive. We get right back we went to the bus stop. 14,000 paying baton charge. Public buses such as Colombia, especially in the majority of buses and midi buses in the Caribbean as old .. we are getting off the bus in front of the park already attracts attention dense crowd. Just take the ticket to get in contemplating parking attendant made everyone pack up the meeting about the park.

Park entrance fee is 42,000 batons and quite expensive .. necessary passport to enter the park .. Coincidentally had my passport in my backpack daily. It took about 2 hours to get the entrance ticket. Another rode in a later shuttle

We walked up the beach in Arrecife. There are wood-paneled footpath along the way. In the meantime, everyone waiting to buy tickets at the park’s entrance we came with suitcases look and park the size of the eye which is now in our arrival I stay Upon receipt of a night, I decided, and I made a reservation by paying 15,000 batons to life accommodations. The park at the entrance to the park waiting elemanla first camping place Arrecife then put that happens in Cabo, but very crowded and the prices are more expensive. Of course, the more beautiful beach in Cabo.

I have a swimming break on the first beach after reaching the Arrecife beach. Afterwards swimming break on the beach a little walk again Piscine. about 45 minutes in Cabo Arrecife diyelim.cabo muhtrşe really a beach, especially the Caribbean Sea feature Turquoise color and incredible beauty of the sea