CLICK FOR ENGLISH

Buzios yılın çoğunluğunda güneşi eksik olmayan sörfcülerin de vazgeçilmezi güzel bir yerleşim. Daha çok Birlikte Bardot buraya geldikten sonra meşhur olmuş
Sahilde sanatçının bir heykeli de var.

image

Buzios’a Petrópolis’den Rio de Janerio varıp oradan Buzios bileti alarak ulaştım. Rio de Jenerio’dan 3-4  saat aradı sürüyor. Gece 9 gibi otobüs varınca hostelin bulunduğu Av. Geriba yı sordum tabii Van dediklerine bindim bir yerde indirdiler oradan sora sora bir saat dolaştım en sonunda  güvenlik görevlisi bana yardım etti internetten bulup doğru yere ulaşmadı sağladı.Hostele vardığımda artık yorgunluktan bayılcak durumdaydım. Hostel sahibi Miguel ile workaway aracılığıyla tanışmıştık. Daha doğrusu gönüllü kadrosunda boş yer yoktu ben de tesadüfen buradan rezervasyon yapmışım. Booking.com da 40 Real di gecelik ücret 35 Real indirim yaptı. Gece olduğu içim hemen uyumuşum. Sabah kahvaltıda kızlar ile konuştuğumuzda hostelde benim haricinde 6 kişinin olduğunu ve hepsinin voluntaeer çalıştığını öğrendim.Daha sonra kızlar ile sahile gittik ben denize girmeye cesaret edemedim halen öksürüğü devam ediyordu.

image

Bu görüntü şehir merkezinin olduğu yerden. Her şey orada toplanmış, hostelin olduğu yer daha sakin evlerin olduğu bir ortam.
2.gün şehir merkezinde dolaştım ve tur araştırması yaptım ertesi gün için 2 tur satın aldım sabah tekne turu öğleden sonra şehir turu. Sonra iskeleye gidip güneşin batışının fotoğrafını çektim. Başka bir bayan da vardı birbirimizin fotoğrafını çektik daha sonra da konuşmaya başladık Peruluymuş ve Buenos Airesde master yapıyormuş pharmacy e uğradık paresatemol almak istiyordu hepsinin fiyatını sordu Brezilyada adet olarak da,satılıyor ilaçlar, sonra yürürken ben hostelden arkadaşları gördüm ayrıldık.
3,gün tekne turu oldukça zevkli idi
Teknede Şili’li anne ve kıyı ile tanıştım oldukça güzel vakit geçirdik. Küçük kayıklarla bir şeyler satıyorlar ben de dondurma zannettim ama şiş kebap ve peynir ızgarası

image

image

Tekne sahile vardığında sahilde yürüyüp sabahtan hazırladığım sandviç yedim sahilde otururken Arjantinli bir genç geldi konuşmaya başladık tabii Buzios da Arjantinli de çok.
Öğleden sonra tura gittim ama açıklamalar hep  Portekizce idi.

image

4. Gün öğlen 12 otobüsüyle Buziosdan ayrıldım.
Hostel fotoğrafları

image


The sun is not indispensable for the missing surfer majority of Buzios in a nice residential area. More Bardot became famous after I came here together
The beach also has a statue of the artist.

Buzios from Rio de Janeiro Petrópolis arrive in Buzios I get there taking tickets. It takes 3-4 hours from Rio de Janeiro called. Av 9 as the night bus when you get the hostel is located. Geriba y asked him, of course Van den they thousand was a place download, I wandered for an hour to ask to ask there eventually a security guard when I got to sağladı.hostel me did not reach the right place to find help was on the internet now exhausted bayılcak was the situation. We met through workaway Hostel for Miguel. There was no space in the rather I have done volunteer staff also booked here by chance. Booking.co Real di 40 per night fee made 35 Real discount. I slept that night just me. When we spoke with the girls in the hostel except my breakfast in the morning I learned that 6 people and all of them are trying volunteer we went to the beach with the girls.  After I dared to swim still kept coughing.

This image from where the city center. Everything had gathered there, where there are more tranquil home environment where the hostel.
Day 2 cities wandered round the center and bought my research did two tours in the morning boat trip round the city in the afternoon the next day. Then I photographed the sunset go to the pier. There was also another lady we took pictures of each other then He was Perula We started talking and Buenos Airesd if he were doing the master wanted to get pharmacy to have suffered paresatemol asked all of the price as units in Brazil, sold drugs, then we left walking I saw friends from the hostel.
3, day boat tour was quite enjoyable
I met with her Chilean coast the boat we had a pretty good time. They sell something with small boats, but I think the ice cream and cheese shish kebab grill.

When the boat reached shore ate sandwiches in the morning I prepare to walk on the beach sitting on the beach, we started to talk, of course Buzios in Argentine Argentine teenager came too.
I went round the afternoon, but the explanation always was Portuguese.