CLICK FOR ENGLISH

29 Ocakta Punto Arenas Şili den Arjantin e geçtiğim için bugün 3 aylık dönemin son günü ve Tr pasaportuyla 3 aydan daha uzun süre kalmak için başka bir ülkeye giriş çıkış yapmak gerekli. ben de ne kadar zamandır ha bugün ha yarın Colonia Uruguay şurası derken yumurta kapıya dayandı ve dün gece sabah 08:00 için buquebus Ferryden bilet aldım. Apart Otelden ve Lenguas Vivas okulundan arkadaşım Genoveva ile gidiyoruz. Sabah 07:30 çıkalım taksiyle Puerto Modern ya gidelim dedik. Tabii sanki tekne turuna gidermiş gibi pasaport kontrol Check gibi prosedürler aklımıza gelmedi. Sabah trafiği tabii işim yok sabah erken uyanmyorum, tangoya başladıktan sonra geç uyumaya başlamakta öğlene kadar uyumaya geçiş yaptım. Uzun süredir 6 civarı uyandığımı hatırlamıyorum. Saat 8:15 de ancak Limana vardım Feribottan eser yok. Tabii 09:00 için bilet değişikliği gerekiyor ve bir bilet parası kadar. Artık robot gibiyim ödüyorum bileti elime almak üzereyken görevli pasaportunu gözden geçiriyor günleri saymaya başlıyor ve benim aklım başıma geliyor hemen ekliyorum yarın üç oluyor diye,  3 ay değil 90 gün..  Ve sessizlik. Tekrar başka bankaya gidiyoruz ve. Mutluluk neyse ki 90.gündeymişim.

09:00 da hareket eden Ferrydenbilet 1 saat 15 dakikada Colonial a varıyor. Hemen keşfetmeye başlıyorum. Hafif yürüyüş yaparak liman çıkışında terminale varıyorum. Dışarıdan olduğu belli olmayan turizm informationın kapısını aralıyorum, güler yüzlü bir bayan hemen sohbete başlıyoruz. Arjantin Uruguay çekişmesi. Küçük yerlerde arkadaşlığın daha iyi olduğu gibi.

Arkasından şehir ve Uruguay ile ilgili bilgiler veriyor.

Terminaline olduğu sokaktan karşıya geçip kendimi sonbahar sokaklarının yalnızlığına bırakıyorum. Turistik olan şehir terkedilmiş havası veriyor. Bir çok evde satılık kiralık ilanları.

Daha sonra İspanyol meydanı denilen tarihi mekanı geziyoruz ve Light housw dedikleri  kuleyi tırmanıyor. Fazla zaman yok saat 17:30 da Montevideo için biletimi var.

On January 29, Punto Arenas in Chile to Argentina geçtiğim.iç today’s day and 3 months of solid TR passport with 3 months to make the necessary inputs and outputs to another country to stay longer. I also bought how much time ha ha today then tomorrow Colonia in Uruguay there were door based on eggs and Buquebus Ferry tickets for last night from 08.00. Apart from the hotel and we are going with my friend from school Genoveva Lenguas Vivas. We said let’s 7:30 in the morning Modern Puerto taxi or go. Of course, as if the boat tour that goes to the passport control check as procedure did not come to mind. Morning traffic of course I do not work I uyanmy early morning, late to begin after the start of tango Skip to sleep, I sleep until noon. I do not remember waking up 6 percent for a long time. Hours at 8:15, but I have no trace of the ferry port. Of course, much needs to change tickets for 09:00 and a ticket money. Now robots I feel like I’m paying ticket starts counting the days reviewing the goal, officials passports to get my hands on and I’ll add just my mind happens to me tomorrow is three said, not 3 months, 90 days .. And the silence. We go to another bank and again. Happiness fortunately the 90th day neath.

1 hour 15 minutes at 09:00 am moving Ferryden bilet a Colonial arrives. I’m just beginning to explore. I arrive at the terminal at the port of exit by gentle stroll. I am not certain that outside tourism information opens the door, the friendly lady we start chatting immediately. Argentina Uruguay contention. Friendship in small places like that better.

Behind the town and gives information about Uruguay.

passing across the street where the terminal I leave myself to the solitude of the autumn streets. Abandoned air which gives the city sights. Many home rental ads for sale.

Then we visit the historic venue called Light houswine occurred Spanish and climbs the tower they say. 17:30 There are no more time for my ticket in Montevideo.